V sobotu 23. apríla k nám do bebravskej doliny zavíta skupina nadšencov piva a všetkého čo s tým súvisí. Keďže základnou surovinou na výrobu piva je voda a členom občianskeho združenia Zberatelia pivných kuriozít z Trenčína sa páčila moja prednáška o pive a účasť na ich zberateľskej výmennej burze konanej v apríli tohto roka, radi by priložili rukou k dielu.

Okrem odborného výkladu so sprievodom na náučnom chodníku strávime niekoľko hodín na prameni Bebravy. Tu dôjde k vyčisteniu prístupu k prameňu od náletových drevín a zvýšeniu bezpečnosti návštevníka pátrajúcom po mieste, kde táto riečka pramení.

Viac o tejto tradične netradičnej aktivite Vám prinesieme už čoskoro vo fotoreportáži. Tešíme sa na našich dobrovoľníkov z Klubu zberateľov pivných kuriozít Trenčín :-).

 

Prinášame sľúbené fotografie. Popri výklade pri zastaveniach u jednotlivých panelov sme sprístupnili a vyčistili priestor v bezprostrednom okolí samotného prameňa Bebravy. Obraz niekedy napovie viac ako samotné slovo, tak nech sa Vám páči: