Určite mnohým z vás netreba približovať projekt s názvom „Pivko pre pocestných“. V skratke ide o prírodnú chladničku, ktorá svojím obsahom dokáže spríjemniť a spestriť Vašu prechádzku, či túru prekrásnou bebravskou dolinou. Projekt pivko pre pocestných so svojou jednoduchou prírodnou chladničkou, nachádzajúcou sa na hornom konci obce Čierna Lehota v časti u Baťkov, dopomôže k občerstveniu a prinavráteniu síl, energie mnohým turistom a milovníkom prírody.

pohľad z vonka/do vnútra 

Za symbolický dobrovoľný príspevok 1 euro si možno totiž zaobstarať alko, či nealko pivko, ale i kofolu. Výťažok z vyzbieraných príspevkov sa využíva na mnohé prospešné aktivity, ktoré zastrešuje dobrovoľnícke občianske združenie K prameňom Bebravy.

V nasledujúcich riadkoch by sme vám radi predstavili a priblížili jedného úžasného chlapca, ktorý od mala zápasí s mnohými závažnými diagnózami. Svet a vnímanie okolo seba spracováva vo svojom autistickom pohľade naň.


Romanko Ďuriš, na fotografii za volantom autobusu, je 11-ročný chlapec, ktorý navštevuje 5.ročník Špeciálnej školy v Dubnici nad Váhom a svojou pozitivitou, detskou nevinnosťou, hravosťou, vtipnými poznámkami, ale i neúnavnými otázkami a postrehmi dokáže spestriť deň nejednému z nás.

Romčo, ako ho doma voláme, je veľmi pracovitý, usilovný, dôsledný a tieto povahové črty využíva v každodennej starostlivosti o spomínanú prírodnú chladničku. Niekoľkokrát za deň z nej berie prázdne fľašky a štuplíky, ktoré následne rozdelí v triedenom odpade a do chladničky prináša ďalšie plné zásoby pre vysmädnutých turistov.

Samozrejme vyzbierané peniažky od turistov starostlivo preráta a vloží do pokladničky určenej pre spomínané OZ. A aby sme sa pri konzumácii cítili čo najlepšie, stará sa i o čistotu blízkeho okolia. Svojou neúnavnou aktivitou a zodpovedným zhostením sa zverenej úlohy starostlivosti o túto prírodnú chladničku takto prináša radosť, potešenie a dobrý pocit mnohým z vás.

Romanko, ďakujeme Ti! MĎ