Nedávno sme zadali požiadavku prípravy informačnej grafiky na tému pôvodu pitnej vody vo vodovodnom kohútiku na portáli digitalnianjeli.sk. Našim cieľom je v jednoduchej prehľadnej a zrozumiteľnej ilustrácii vysvetliť širokej verejnosti ako sa dostáva pitná voda do našich vodovodných kohútikov.

Platforma digitalnianjeli.sk združuje marketérov a nadšencov, ktorí pomáhajú neziskovým organizáciám s online marketingom, aby tak zvyšovali svoj pozitívny spoločenský dopad. Na našu žiadosť reagovala mladá kreatívna ilustrátorka a grafická dizajnérka slečna, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Elizabetka. Betka sa venuje ilustráciám, grafike, sociálnym sieťam, copywritingu a foteniu, teda jednoducho kreatíve.

Betku zaujala možnosť pomôcť nám s vytvorením prehľadnej a zrozumiteľnej grafiky, ktorá vám vysvetlí, ako vzniká z dažďovej kvapky pitná voda a ako sa napokon dostane do domácností. Z nášho uhľa pohľadu ide o naliehavú potrebu zmeny paradigmy-prístupu ľudí, keďže akékoľvek ľudské aktivity a zásahy do životného prostredia v pásme hygienickej ochrany vodných zdrojov v Chránenej vodohospodárskej oblasti Strážovské vrchy vplývajú na množstvo a kvalitu pitnej vody pre viac ako stotisíc ľudí. To všetko sa deje na pozadí prebiehajúcich klimatických a spoločenských zmien, ktoré majú bezprecedentný charakter.

Tešíme sa na spoluprácu!

Dodatok z 22. mája 2022. Dobrovoľník Elizabetka s nami prerušila spoluprácu a aktuálne hľadáme iného dobrovoľníka, ktorý by bol ochotný sa nám kreatívne venovať. Držte nám palce, prosím!